Lancia Ypsilon – luksusowy maluch

Lancia Ypsilon drugiej generacji produkowana jest od 2011 roku, zaprezentowana po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Genewie. Lancia Ypsilon produkowana jest w Polskiej fabryce w Tychach, a swoją ramę podłogową dzieli z Fiatem 500. Lancia to samochód luksusowy, wysoka jak na tą klasę samochodów jakość wykonania, miękkie tworzywa we wnętrzu samochodu, bogate wyposażenie oraz wygłuszenie którego nie powstydziły by się samochody klasy premium, sprawia iż można poczuć się w Ypsilonie jak  w samochodzie sporo droższym i większym.

W kabinie również znajdziemy sporo miejsca nawet dla ludzi powyżej 185 cm wzrostu. wygodne fotele oraz duzo miejsca na nogi na tylnej kanapie sprawiają iż 4 osoby spokojnie zasiądą na długą trasę oraz wyjdą wypoczęci.

Nadwozie Lanci ypsilon zabezpieczone jest przed korozją podwójnym ocynkiem, a stylistyka sprawia iż samochód wyróżnia się z tłumu.

Nasza redakcja testowała odmianę 1,2 o mocy 69 KM. Jak się okazało w praktyce, po przejechaniu 50 tys km, średnie spalanie w cyklu mieszanym wyszło nam na poziomie 4,9 litra, co pokrywa się z danymi producenta, jednak przyśpieszenie jak i prędkość maksymalna znaczącą odbiegają od danych podanych w katalogach, i to na plus tego autka. Prędkość maksymalna jaką udało nam się osiągnąć to 190 km / h, a sprint od 0 do 100 km/h zajął 10,5 sekundy. Jest to rewelacyjny wynik jak na miejskiego malucha. Dodatkowo co bardzo istotne przy prędkości 170 km/h samochód ma zaledwie 4,5 tys obrotów, a w samochodzie panuje rewelacyjna cisza, żadnego szumu opon, powietrza czy silnika.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników testu Lanci Ypsilon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *