Samochody sprowadzone czy warto ?

Od dłuższego czasu w internecie przewijają się pytania dotyczące zakupu samochodu sprowadzonego, jak i opinie iż samochody z Niemiec są samochodami bardziej zadbanymi z oryginalnym przebiegiem.

O tuż jak to wygląda w realiach? Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika iż zakup samochodu jest średnio opłacalny. Prawda jest taka iż dobre samochody z przebiegiem do 200 tys km, oraz samochody bezwypadkowe od osób prywatnych w Niemczech, są samochodami droższymi niż samochody o tych samych parametrach w Polsce. Warto tutaj zaznaczyć iż za granicą tak jak u nas w Polsce są również handlarze oszuści. Nie rzadko właścicielem komisu jest turek czy polak który cieszy się z sprzedaży samochodu za granicę ( do Polski ) ponieważ wtedy sprzedawca zwolniony jest z odpowiedzialności za cofnięty przebieg czy po wypadkowość samochodu.

Samochody sprowadzone do Polski sprzedawane w atrakcyjnej cenie, to zazwyczaj samochody powypadkowe lub po firmowe z ogromnymi przebiegami. Dobre samochody po doliczeniu kosztów, sprowadzenia, paliwa, akcyzy, tłumaczeń itp. przewyższają wartość samochodów Polskich. Wystarczy jedynie wyjechać na granicę Polsko Niemiecką i zobaczyć jaki ogrom samochodów powypadkowych sprowadzane jest do kraju na lawetach a później sprzedawane jako samochody w stanie idealnym.

Kupując samochód używanych 2-3 letni sprowadzony za granicy, należy szczególną uwagę zwrócić na zużycie elementów wnętrza takich jak kierownica, gałka zmiany biegów, klamki otwierania drzwi, włączniki świateł, czy gumy na pedałach, których zużycie świadczyć może o większym niż w opisie przebiegu. Warto tutaj zaznaczyć iż wielu handlarzy po sprowadzeniu samochodu w atrakcyjnej cenie z przebiegiem rzędu 500-600 tys w pierwszej kolejności wymienia kierownicę, fotele oraz gałki zmiany biegów. Co wtedy? jedynym wyjściem jest sprawdzenie historii w ASO marki.

Warto również zabrać ze sobą specjalistę lub czujnik grubości lakieru dzięki któremu sprawdzimy historię blacharską samochodu. najczęstszymi elementami spawów aut powypadkowych są słupki A. Warto tutaj zaznaczyć iż każdy samochód z przebiegiem na poziomie 80-150 tys km, musi nosić normalne ślady eksploatacyjne takie jak obicia lakieru od kamieni oraz komarów, jak i delikatne ryski czy zadrapania. Widząc samochód idealny, skupmy się na dokładnych jego oględzinach.

Podsumowując samochody sprawdzone w idealnym stanie z zagranicy z oryginalnym przebiegiem są samochodami dużo droższymi niż u nas w Polsce. Znowu 80% samochodów stojących w komisach to samochody powypadkowe lub z cofniętymi przebiegami.

Kupując samochód krajowy mamy pełną możliwość sprawdzenia samochodu, od sprawdzenia historii i przebiegu w Cepiku po sprawdzenie samochodu w profesjonalnych warsztatach czego o samochodach sprowadzonych powiedzieć nie można, większość z nich to samochody bez tablic i prawa poruszania się po drogach, a w żadnym systemie nie sprawdzimy przebiegu z ostatnich lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *